سه شنبه, ۰۷ جولای ۲۰۲۰
سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ادامه اعتراضات اپوزیسیون اکوادور به نتایج انتخابات

(خبرگزاری ایسنا)

حامیان رهبر اپوزیسیون اکوادور برای دومین شب متوالی به آنچه تقلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می‌نامند، اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، لنین مورنو، نامزد حزب حاکم اکوادور یکشنبه در انتخاباتی شانه به شانه رقیب خود را شکست داد. با این حال پیروزی مورنو هدف انتقاد گوئیلرمو لاسو، رهبر اپوزیسیون اکوادور قرار گرفت که نتایج را نپذیرفته و قول داده تا به مبارزه علیه انتصاب یک دولت "غیر قانونی" ادامه دهد.

او در جمع حامیانش مقابل شورای ملی انتخابات در کیتو گفت: ما از ترسوهای بدبختی که در طرف اشتباه تاریخ ایستاده‌اند، نمی‌ترسیم.

شب دوم اعتراضات با حضور پر رنگ نیروهای امنیتی برگزار شد اما اوضاع آرام‌تر از شب اول بود.

هزاران تن از معترضان در شب اول اعتراضات شعار "تقلب" سر می‌دادند و تلاش داشتند تا از موانع مقابل شورای ملی انتخابات اکوادور عبور کنند. زد و خوردهایی هم همزمان با شلیک گاز اشک‌آور میان پلیس و معترضان به وقوع پیوست.

با توجه به شمارش ۹۹ درصد از آرای انتخابات ریاست جمهوری اکواردو، مورنو ۵۱ درصد و لاسو تنها ۴۹ درصد رای به دست آورده است. یکی از دلایل لاسو برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات این است که سه رای‌گیری پس از انتخابات در ۲۴ استان اکوادور نشان می‌دهد او پیروز شده است. بخشی دیگری از مشکلات مربوط به بی‌اعتمادی اپوزیسیون اکوادور به شورای ملی انتخابات است.

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!