شنبه, ۲۲ فوریه ۲۰۲۰
شنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
صادرات نفت ونزوئلا کاهش یافت

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: صادرات نفت ونزوئلا در ماه جولای ۱۷.۵ درصد کاهش یافت و به دومین رکورد پایین ترین حد تولید از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا بر شرکت نفت دولتی این کشور رسید.

صادرات نفت ونزوئلا در ماه جولای ۱۷.۵ درصد کاهش یافت و به دومین رکورد پایین ترین حد تولید از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا بر شرکت نفت دولتی این کشور رسید چون ونزوئلا مشتری‌های زیادی برای نفت خود ندارد.

 شرکت نفت دولتی ونزوئلا و شرکای آن ماه گذشته در کل ۹۳۲۸۸۷ بشکه در روز نفت خام و محصولات پالایش شده صادر کردند که در این میان ۳۵ محموله به آسیا فرستاده شد، در حالی که در ماه ژوئن ۴۰ محموله به این مقاصد فرستاده شده بود.

این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری تولید نفت خود را تغییر داد و بیشتر  یک درجه از نفت خام سنگین را با نام «مری» که مورد علاقه مشتریان آسیایی است تولید کرد. در همین زمان، تولید نفت خامی را که توسط پالایشگاه های آمریکا قبل از اعمال تحریمها خریداری می‌شد، متوقف کرد.

این تغییر باعث افزایش صادرات ونزوئلا در ماه ژوئن پس از سقوط آن در ماه می  شد. ونزوئلا در ماه می ۸۷۵ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که پایین ترین حد آن در سال بود.

ولی فهرست مشتریان شرکت نفت دولتی ونزوئلا  از آغاز تحریم های آمریکا بر این شرکت همچنان رو به کاهش است.  واشنگتن شرکت های آمریکایی را از معامله با شرکت نفت ونزوئلا منع کرده و معاملات  این شرکت با دلار را ممنوع کرده است.

قطعی برق در ونزوئلا در ماه جولای هم باعث کاهش صادرات این کشور شد چون بر تولید نفت ونزوئلا از میادین نفتی غرب این کشور تاثیر می گذاشت.

برنامه صادرات شرکت نفت ونزوئلا در ماه جولای نشان می دهد تنها پنج شرکت مستقیما نفت این کشور را میخرند در حالی که در فوریه ۹ شرکت خریدار نفت ونزوئلا بودند. 

مشتریان کمتر به معنای محموله های بیشتر برای متحدین نزدیک ونزوئلا است. رزنفت، شرکت انرژی دولتی روسیه بیش از ۴۶ درصد محموله های نفتی این کشور را در ماه گذشته دریافت کرده است . ۴۳۲ هزار بشکه در روز نفت خام هم به مشتریان نهایی در آسیا فروخته شده اند.

طبق قراردادهایی که بین شرکت رزنفت و شرکت نفت ونزوئلا برای پرداخت وام به صورت نفت بسته شده، مقدار نفتی که رزنفت از ونزوئلا دریافت می‌کند نسبت به آغاز اعمال تحریم ها دو برابر شده است.

صادرات به چین هم در ماه گذشته همچنان بالا بود و ۶۰ درصد محموله‌های نفتی ونزوئلا را تشکیل می‌داد. مشتریان هندی و اروپایی خرید نفت خام از ونزوئلا را کاهش داده‌اند.  کوبا ۶ درصد صادرات ونزوئلا را در جولای دریافت کرد که تقریبا ۵۷۵۰۰ بشکه در روز می شد.

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!